Neděle, Květen 26, 2024

Jak správně vybrat

kuchyn_vyrez

Jak správně rozplánovat novou kuchyni?

Při plánovaní nové kuchyně je potřeba se řídit přesným postupem, aby se předešlo problémům při realizaci a následné montáži. V několika bodech si stručně popíšeme postup.

A) Jak správně zaměřit prostor

Prostory můžeme rozlišit do dvou druhů.

1) Projekt

V případě, kdy ještě žádnou kuchyni nemáte a je pouze součástí návrhu (projektu, novostavby, atd.), máte vyhráno. Veškeré rozvody - elektroinstalace, vodo a plynoinstalace jsou architektem přesně vytyčeny a Vy se můžete řídit již hotovými přípojkami. Nejste omezováni jak plochou, tak možností připojení spotřebičů či jejich rozmístěním.

2) Renovace či nová kuchyňská linka

Jestli máte starou kuchyni nebo renovujete jádro v bytě, je potřeba dbát na některé možné problémy, které by se mohly při návrhu kuchyně vyskytnout. Je potřeba zjistit, zda-li stávající elektroinstalace umožní připojení nových spotřebičů, zda-li není nutné přepojit či přeložit vodo a plynoinstalaci. S tímto je nutné počítat dopředu (nejen kvůli nákladům) a je vhodné si zavolat odborníka, který zjistí, jestli máte všechno v pořádku nebo jestli je nutné provést změny.

Samotné zaměření pak vypadá následovně. Budete potřebovat metr, tužku a papír. Celý prostor, kde se bude Vaše nová kuchyně nacházet, je potřeba překreslit na papír. Zakreslete nejdříve půdorys kuchyně. Je nutné počítat se všemi částmi plochy, ať výklenky či vystupující části zdí do prostoru. Dále je nutné zaměřit výšku místnosti, vzdálenost od zdi ke zdi a doporučujeme zakreslit do prostoru i veškeré stěny, a to včetně jejich tloušťky (kvůli potenciálnímu záměru pověsit skříňky i tam, kde doposud nejsou). Dále zakreslete veškeré vypínače, elektrické zásuvky, okna, vstupní dveře, vyústění vodovodního potrubí a topící tělesa. U oken a dveří je potřeba počítat s rozměrem pro otvírání a možností průchodu. To hlavně z důvodu, aby například dvířka v nové kuchyni nebojovaly s oknem nebo nešly kvůli dveřím otevřít.

Ve výsledku byste měli mít na papíře zakreslený celý prostor tak jak ho znáte. Zdá se Vám to náročné? V případě, že máte obavy z přesného zaměření prostoru, neváhejte nás kontaktovat a zaměření provedeme za Vás.

kuchyn_vyrez2

B) Samotný návrh kuchyně

Ve Vaší nové kuchyni by mělo být všechno k ruce. Záleží však od možností, jenž Vám prostor umožňuje a také od toho, s čím vším můžete (jaké spotřebiče, počet skříněk, atd.) v kuchyni počítat . Umístění spotřebičů jako kuchyňská trouba nebo myčka je dáno rozmístěním přípojek, umístění skříněk je čistě na Vaší fantazii. Je dobré počítat i s osvětlením skříněk a celé kuchyně, které dotváří výsledný dojem z kuchyně. Nejpoužívanější formou jsou bodová světla či popřípadě LED osvětlení, které zároveň spoří energii a tím i peníze. Fantazii se meze nekladou. Je na Vás, či to bude podle toho, jak jste zvyklí ze svojí stávající kuchyně, nebo podle klasických postupů umístění nejdůležitějších skříněk a výsuvných (drátěných programů). Zakreslete si Vaši představu na papír, ideálně na čtverečkovaný papír, který Vám umožní lepší představu v prostoru. Nebudete-li si vědět rady, stačí se na nás obrátit a s návrhem Vám velmi rádi pomůžeme. V případě, že si necháte kuchyni realizovat firmou Veselý, máte grafický návrh ZDARMA.

C) Objednávka kuchyně

Jakmile budete se svoji představou kuchyně spokojeni, stačí navštívit naše grafické studio v Uherském Brodě nebo v Brně, či popřípadě zaslat na naši emailovou adresu ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ) a naši grafici zpracují grafický návrh. Barvy a materiál skříněk jsou vždy na Vaší představě. Dnešní nabídka vzorů je již tak široká, že si opravdu vybere každý. Připrava grafického návrhu trvá obvykle týden, záleží na rozměrech a velikosti kuchyně. Veškeré detaily se poté s klientem řeší individuálně. Doba výroby kuchyně je závislá na velikosti a složitosti konstrukce. Dopravu kuchyně neplatíte. Od firmy Veselý TRADE ji máte ZDARMA.

D) Příprava prostoru pro montáž

Je nutné, aby prostory byly připraveny důkladně a pečlivě tak, aby montážníci mohli Vaší novou kuchyni co nejlépe a nejpečlivěji namontovat. Veškeré přípojky, elektroinstalace, plynoinstalace a vodovodní, je nutné zkontrolovat odborným personálem, který zajistí, aby následné připojení spotřebičů proběhlo bez problémů.

E) Montáž kuchyně

Montáž vždy probíhá v předem stanoveném termínu, většinou podle toho, v jakém stavu se nachází stavba či přípravy prostor pro namontování kuchyně. Jednoduché kuchyně lze namontovat během jednoho dne, řádově v hodinách. U složitějších tvarů a komplikovaných kuchyní je nutné počítat s delším časovým úsekem.

 

Türkiye'de bir sıkıntı haline gelen kilo verme konusunda en büyük yardımcımız biber hapı olmuştur. Meksika'da yetişen acı biber hapı zayıflamaya yardımcı olur. Orjinal ve bitkisel biber hapı avrupaya gönderimler mevcuttur. yiyerek zayıflamanın tek yolu biber hapı kullanmaktır.